Z ponuky katalógu zástupcov firmy Hoffmann zaujme na prvý pohľad jednoduchým tvarom. Výrok, že v jednoduchosti je krása, je v prípade domu HELIOS dokonale výstižný.

Pravda, kvôli rozmerom (šírka domu vrátane spojovacieho krčku a garáže je 17,29 m a dĺžka 17,10m) ho budú vyhľadávať skôr vlastníci väčších pozemkov, ktorým sa však bohato odmení komfortom bývania. Dve nadzemné podlažia rodinného domu (šírka 6,99 m a dĺžka 17,10 m) ponúkajú dostatok miesta na pohodlné bývanie pre 4-5 člennú rodinu. Striedmy tvar domu a jednoduchá sedlová strecha s možným využitím solárnych či fotovaltaických panelov s ideálnou orientáciou voči slnku , sú „vyšperkované“ dreveným obložením a posuvnými hliníkodrevenými vonkajšími žalúziami. Aj dvojgaráž, prepojená s domom spojovacou časťou – zádverím – poskytne dostatok priestoru na garážovanie áut, ale aj na uskladňovanie bicyklov, kosačky na trávu a ďalšieho potrebného vybavenia.

Kvalita bývania je daná jednoduchými, ale účelnými dispozíciami, veľkými sklenými plochami s orientáciou na juhozápad, ktoré vďaka spojeniu so stavebným systémom VELOX a navrhnutým systémom tienenia okien nebudú znamenať prehrievanie interiéru, ďalej energetickou úspornosťou a kompaktnosťou celej stavby. Všetko korunuje vonkajšia terasa, ktorá ponúkne celej rodine príjemné posedenie po každodennom pracovnom zhone. Dom s obstavaným priestorom 1 099,50 m3 môže byť vykurovaný klasickými spôsobmi (plyn, elektrina), v rámci prípravy projektu však možno využiť aj systém tepelného čerpania s umiestnením v technickej miestnosti. Ako „záložný zdroj“ je súčasťou domu kozubová vložka, ktorá je schopná v medziobdobí zima-jar či jeseň-zima zaistiť tepelnú pohodu prepojeného priestoru – obývacia izba , jedáleň, kuchyňa a hala – s možnými rozvodmi teplého vzduchu do detských izieb na poschodí a zároveň opticky zvyšuje komfort bývania. Náklady na prevádzku domu (vykurovanie) sú nízke vzhľadom na to, že dom je navrhnutý zo stavebného systému VELOX – strateného debnenia na báze štiepkocementových dosiek. Tepelný odpor obvodovej konštrukcie bol v tomto prípade daný hrúbkou 15 cm izolácie. Momentálne je vo všetkých typových domoch firmy Hoffmann, s výnimkou pasívnych domov, v štandarde polystyrén zo samozhášavého, stabilizovaného sivého polystyrénu s prísadou grafitu EPS plus a s hodnotou R=5,40m2 KW-1 výhodou systému VELOX jetepelná akumulácia nosného betónového jadra obvodových a nosných stien. Táto výhoda znamená nízky účet za vykurovanie a veľmi príjemnú vnútornú klímu aj v horúcich letných dňoch bez potreby klimatizovať, čo by znamenalo ďalšie náklady za drahú elektrickú energiu. Aj z hľadiska zvukovej izolácie ponúkajú obvodové a zvlášť vnútorné nosné steny VELOX, oddeľujúce hlavné časti domu, nadpriemerné hodnoty indexu  vzduchovej nepriezvučnosti.